گاهی آفتابی، گاهی ابری، گاهی برفی، گاهی تگرگی و ...

اسم شما چیست؟؟
فكر می كنید خصوصیات شما به اسمتان ربطی دارد؟
افراد ی كه هم اسم شما هستند را می شناسید؟
خصوصیات آنها چقدر شبیه شما هست؟

 

این سوالها را پرسیدم تا برایتان بگویم كه :

 

پیشینیان كه دانسته‌هایشان براساس خرد و حكمت باستان بود، دریافته بودند كه حروف و اعداد اسرار و رموز پنهان و تاثیرات خاصی دارند. در آغاز و در بسیاری از و فرهنگها و مذاهب، نامها به عنوان ابزاری جهت رشد و بستری برای تكامل شخصیتها بوده‌اند.
مطمئناً نامها همواره مفاهیم ساده و روانی جهت برقراری ارتباط و مشخص شدن هویت شخص هستند، با اینحال مردمان قدیم در گذشته به خوبی فهمیده بودند كه هر اسمی فركانس انرژی خاصی را با خود حمل می‌كند كه بر زندگی حامل اسم بسیار تأثیرگذار است.
این تأثیرگذاری را بسیاری از تمدنها و ملل در نقاط مختلف كره ی زمین دریافته و مورد استفاده قرار داده‌اند.
به عنوان مثال بومیان امریكا سنت جالبی داشته‌اند، كسانی كه یك مقطع از زندگی را تمام كرده و وارد فاز مهم دیگری از زندگی می‌شده‌اند، نام خود را عوض می‌كردند. در برخی قبایل سرخپوستی نیز بعضی افراد دو نام داشتند، یكی از آنها هرگز به صورت عمومی آشكار نمی‌شده، علت اصلی هم قدرت موجود در آن بوده كه می‌توانسته به شخص دیگری منتقل شود. در قرن هفدهم هم اروپائیان با استفاده از آناگرام، روش به هم ریختن حروف یك كلمه و ساخت كلمات جدید از روی آن، به این نتیجه رسیده‌اند كه با به هم ریختن نام اشخاص می‌توان به كلمه‌ی برای بررسی شخصیت فرد دست یافت. مثلاً پت مستعد و باهوش است. گرتا بزرگ است و دورا هم مانند جاده همیشه در سفر است.
برخی از اسكیموها وقتی پیر می‌شوند برای خود اسم جدیدی انتخاب می‌كنند و امیدوارند كه با اسم جدید نیرو و توان تازه‌ای به آنها داده شود. در اندونزی نیز پس از تحمل یك دروه رنج و ناراحتی شدید و طولانی یا بیماری سخت اسم خود را عوض می‌كنند، آنها معتقدند كه با این كار شیطان را برای پیدا كردن مجددشان گیج می‌كنند و این آشفتگی باعث می‌شود كه اندوه و حزن دیگر آنها را پیدا نكند.
در مذاهب گوناگون و كتب مقدس نیز مثالهایی در این زمینه وجود دارد. در انجیل شخصیتهای بسیاری هستند كه با تغییر مكان و موقعیت از محلی به محل دیگر یا پایان یافتن یك دوره رنج ومحنت نامشان تغییر كرده است(مسیح، می‌دید كه شعمون نبی اعتماد به نفس زیادی ندارد، نام اور ا به پیتر تغییر داد)
سارایی در سن 90 سالگی، پس از تحمل سالها نازایی، نام خود را به ساره تغییر داد. در سنت یهودیان، تا به امروز هم وقتی كسی از بیماری طولانی رنج می‌برد، نامی برای او انتخاب می‌شود به این امیداست كه فركانس انرژی نام جدید او را برای زندگی تازه و سرشار از سلامتی كمك كند.
به هر حال چه این اعتقادات وسنتها به طور كامل درست و واقعی باشند و چه در طول سالیان بسیار دستخوش تغییر یا آمیخته به خرافه شده باشند، وجود این عقاید مشترك در بین ادیان و ملل گوناگون، نشان دهندة این است كه اقوام گذشته خوبی از قدرت كلمات و تأثیر نام روی سرنوشت، شخصیت و حتی وضعیت فیزیكی افراد آگاه بوده‌اند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۷ خرداد۱۳۸۶ساعت 4:31  توسط دختر آسمان |